©Factum 2024. All rights reserved.
Меню

Легалізація вашої професійної діяльності

Factum ©2024

+38 (067) 256 87 44

Сертифікація ДСТУ ISO 50001:2020

Що таке ISO 50001?

ISO 50001 є міжнародним стандартом, розробленим Міжнародною організацією зі стандартизації (ISO), що встановлює вимоги до систем енергоменеджменту в організаціях. Цей стандарт допомагає компаніям та організаціям зменшити енергоємність продукції, підвищити енергетичну ефективність, зменшити витрати на енергію та вплив на навколишнє середовище.

Основні принципи ISO 50001 включають в себе встановлення енергетичної політики, визначення цілей та планів для їх досягнення, впровадження процесів планування, моніторингу та обліку використання енергоресурсів.

ISO 50001 дає інструменти організаціям для ефективного впровадження та підтримання системи енергоменеджменту, що дозволяє їм ефективно використовувати енергоресурси, зменшувати викиди газів, сприяти сталому розвитку та економії витрат.

Кому підходить сертифікація за стандартом ISO 50001?

ISO 50001 не розроблений для конкретної галузі, він може бути корисним для різних типів організацій та підприємств. Незалежно від їх розміру чи галузі діяльності, якщо енергоефективність визнається як важливий аспект управління.

Ось декілька категорій організацій, для яких сертифікація за ISO 50001 може бути особливо корисною:

 1. Промислові підприємства: Великі виробничі компанії можуть скористатися впровадженням систем енергоменеджменту для зменшення витрат на енергоносії та оптимізації виробничих процесів.
 2. Комерційні організації: Роздрібні та оптові торгові підприємства можуть використовувати стандарт для управління енергоспоживанням у своїх будівлях та магазинах.
 3. Організації громадського сектору: Установи громадського сектору, такі як лікарні, школи чи муніципалітети, можуть впроваджувати системи енергоменеджменту для зменшення енерговитрат та витрат на утримання будівель.
 4. Технологічні компанії: IT-компанії та інші технологічні організації можуть використовувати стандарт для зменшення витрат енергії у центрах обробки даних та інших технічних системах.
 5. Будівельна галузь: Організації, які будують та утримують будівлі, можуть впроваджувати ISO 50001 для забезпечення ефективного використання енергоресурсів в будівлях.

Сертифікація за стандартом ISO 50001 може допомогти організаціям покращити свою енергоефективність, зменшити витрати та покращити свою екологічну відповідальність.

Чим корисний стандарт ISO 50001 для моєї організації?

Впровадження та сертифікація за стандартом ISO 50001 може мати декілька конкретних переваг для вашої організації:

 1. Зменшення витрат на енергоносії: ISO 50001 допоможе вашій організації ефективно використовувати енергоресурси, що призведе до зниження витрат на них.
 2. Оптимізація енергозалежних процесів: ISO 50001 дозволяє ідентифікувати та оптимізувати енергозалежні процеси, що може призвести до більш раціонального використання енергії в цих процесах.
 3. Підвищення свідомості та залучення персоналу:** Впровадження системи енергоменеджменту може сприяти підвищенню свідомості серед персоналу щодо енергозбереження та активної участі у програмах з енергоефективності.
 4. Відповідність законодавству та регуляторним вимогам: ISO 50001 допомагає вам відповідати законодавчим та регуляторним вимогам, пов’язаним із зменшенням енергоспоживання та викидами.
 5. Підвищення конкурентоспроможності: Багато споживачів та клієнтів стають все більше освіченими щодо сталого розвитку та енергоефективності. Сертифікація за ISO 50001 може бути позитивним сигналом для вашого бізнесу в очах споживачів та партнерів.
 6. Зменшення впливу на навколишнє середовище: Зменшення витрат на енергію часто супроводжується зменшенням викидів парникових газів та інших негативних впливів на навколишнє середовище.
 7. Покращення репутації: Сертифікація за ISO 50001 може сприяти покращенню репутації вашої організації.

Загалом, впровадження стандарту ISO 50001 може бути стратегічним кроком для вашої організації, що дозволить не лише ефективно використовувати енергоресурси, а й покращити різні аспекти її функціонування.

Хто має право проводити сертифікацію відповідно до ISO 50001?

На сьогоднішній день сертифікація в Україні є добровільною, але цей процес дозволяє зменшити ризики правових питань. Проведення добровільної сертифікації дозволяє вам активно дотримуватися всіх законодавчих вимог та уникати можливих санкцій. Вона збільшить довіру споживачів, підвищить конкурентоспроможність, поліпшить внутрішнє управління, та відкриє нові можливості на ринку

Сертифікація акредитованим органом є ключовим етапом для підтвердження відповідності вашої системи управління міжнародним стандартам.

Цей процес надає важливі переваги для вашого бізнесу, а саме:

 • Визнання світовим ринком: Сертифікація акредитованим органом вказує на високий ступінь довіри до вашої системи управління. Це робить ваш бізнес більш привабливим для міжнародних партнерів та клієнтів.
 • Зменшення ризиків правових питань: Проведення добровільної сертифікації дозволяє вам активно дотримуватися всіх законодавчих вимог та уникати можливих санкцій.
 • Підвищення ефективності: Процес сертифікації змушує оцінити та оптимізувати процеси в компанії, що може призвести до підвищення ефективності та зменшення ризиків.
 • Залучення нових клієнтів: Багато компаній вимагають сертифікацію як умову співпраці. Це відкриває нові можливості для залучення клієнтів та ринків.
 • Зміцнення репутації: Сертифікація є свідченням вашого зобов’язання до високих стандартів та допомагає підтвердити вашу репутацію надійного партнера чи постачальника.

Обираючи акредитований орган для сертифікації, ви забезпечуєте найвищий рівень визнання та довіри у вашій галузі.

Що ви можете очікувати від нас?

Наші фахівці мають інноваційне мислення, що дозволяє нам вирішувати нестандартні завдання з максимальною швидкістю та зручністю.

Етапи сертифікації

ДСТУ ISO 50001:2020

Factum – це консалтингова компанія в області технічного регулювання продукції. Іншими словами, ми займаємось тим, що допомагаємо підприємцям підготувати продукцію до реалізації на ринку.

01

Подача заявки

02

Аналізування заявки

03

Створення програми аудиту

04

Планування аудиту

05

Проведення аудиту

06

Підготовка звіту про аудит

07

Рішення щодо сертифікації

08

Оформлення сертифікату та ліцензійної угоди