©Factum 2024. All rights reserved.
Меню

Легалізація вашої професійної діяльності

Factum ©2024

+38 (067) 256 87 44

Сертифікація ДСТУ ISO 45001:2019

ISO 45001

ISO 45001 – це міжнародний стандарт, який визначає вимоги до системи управління охороною здоров’я та безпекою праці в організаціях. Стандарт був розроблений Міжнародною організацією зі стандартизації (ISO) з метою допомогти організаціям покращити управління охороною праці, зменшити ризики для працівників та поліпшити загальну безпеку на роботі.

ISO 45001 базується на принципах системного підходу до управління охороною праці та включає в себе ряд вимог, які організації повинні виконувати, щоб забезпечити ефективний контроль та управління ризиками, пов’язаними з безпекою праці. Стандарт допомагає підвищити усвідомленість організації щодо її відповідальності за безпеку та здоров’я працівників.

Реалізація системи управління охороною здоров’я та безпекою праці відповідно до ISO 45001 може призвести до поліпшення умов праці, зменшення аварій та травматизму на роботі, а також збільшення вірогідності виконання законодавчих вимог у сфері охорони праці.

Кому підходить сертифікація за стандартом ISO 45001?

Сертифікація за стандартом ISO 45001 може бути корисною для різних видів організацій та підприємств, незалежно від їх розміру чи галузі діяльності. Ось кілька категорій організацій, для яких сертифікація за ISO 45001 може бути корисною:

 • Виробництво та промисловість: Організації, які займаються виробництвом, обробкою матеріалів або іншими промисловими процесами, можуть отримати велику вигоду від системи управління охороною здоров’я та безпекою праці для забезпечення безпеки працівників і зниження ризиків травматизму.
 • Будівництво: Організації, які ведуть будівельну діяльність, стикаються з різними ризиками і потребують ефективної системи управління охороною здоров’я та безпекою праці для гарантування безпеки на робочому місці.
 • Сфера послуг: Навіть організації у сфері послуг можуть підпадати під ризик через помилки в управлінні охороною праці. Вони можуть збільшити свою вірогідність успіху та покращити репутацію шляхом впровадження стандарту ISO 45001.
 • Державні та громадські організації: Організації в секторі громадської служби та державні установи також можуть використовувати ISO 45001 для поліпшення управління безпекою праці та забезпечення високого стандарту охорони праці серед своїх працівників.
 • Багатонаціональні компанії: Для багатонаціональних компаній, які мають операції в різних країнах, сертифікація за ISO 45001 може допомогти створити єдиний стандарт охорони праці та відповідати вимогам міжнародних ринків.

Сертифікація за ISO 45001 може допомогти організаціям дотримуватися високих стандартів безпеки та охорони праці, а також підвищити довіру стейкхолдерів та конкурентоспроможність на ринку.

Чим корисний стандарт ISO 45001 для моєї організації?

Стандарт ISO 45001 може бути корисним для вашої організації з кількох причин:

 • Підвищення безпеки праці: ISO 45001 встановлює вимоги до системи управління охороною здоров’я та безпекою праці, спрямованих на запобігання та зменшення травматизму та хвороб, пов’язаних з робочими умовами. Реалізація стандарту допоможе вашій організації створити безпечніші робочі середовища.
 • Зменшення ризиків та відповідальність: ISO 45001 допомагає ідентифікувати та оцінювати ризики, пов’язані з охороною праці. Це дозволяє вашій організації приймати ефективні заходи щодо зниження цих ризиків, а також зменшує юридичну відповідальність у випадку подій, пов’язаних із безпекою праці.
 • Покращення управління: Система управління охороною здоров’я та безпекою праці, заснована на ISO 45001, допомагає впорядковувати процеси та процедури в організації. Це може покращити ефективність, стабільність та управління ресурсами.
 • Збільшення репутації та внутрішньої культури: Впровадження ISO 45001 може позитивно позначитися на репутації вашої організації, демонструючи високий стандарт безпеки праці та відповідальності. Крім того, це може вплинути на внутрішню культуру, підсилюючи свідомість та відповідальність працівників.
 • Доступ до нових можливостей ринку: Деякі клієнти та партнери можуть вимагати або віддавати перевагу співпраці з організаціями, які мають сертифікат ISO 45001. Це може відкрити нові можливості на ринку та забезпечити конкурентну перевагу.
 • Ефективне управління витратами: Зменшення аварій та травматизму на роботі може призвести до зниження витрат на лікування, страхові виплати та втрату продуктивності, що дозволяє економити кошти.

Якщо узагальнити, стандарт ISO 45001 допомагає організаціям створювати безпечне та більш ефективне робоче середовище, що призводить до покращення якості роботи та забезпечення довіри зацікавлених сторін.

Хто має право проводити сертифікацію відповідно до ISO 45001?

На сьогоднішній день сертифікація в Україні є добровільною, але цей процес дозволяє зменшити ризики правових питань. Проведення добровільної сертифікації дозволяє вам активно дотримуватися всіх законодавчих вимог та уникати можливих санкцій. Вона збільшить довіру споживачів, підвищить конкурентоспроможність, поліпшить внутрішнє управління, та відкриє нові можливості на ринку

Сертифікація акредитованим органом є ключовим етапом для підтвердження відповідності вашої системи управління міжнародним стандартам.

Цей процес надає важливі переваги для вашого бізнесу, а саме:

 • Визнання світовим ринком: Сертифікація акредитованим органом вказує на високий ступінь довіри до вашої системи управління. Це робить ваш бізнес більш привабливим для міжнародних партнерів та клієнтів.
 • Зменшення ризиків правових питань: Проведення добровільної сертифікації дозволяє вам активно дотримуватися всіх законодавчих вимог та уникати можливих санкцій.
 • Підвищення ефективності: Процес сертифікації змушує оцінити та оптимізувати процеси в компанії, що може призвести до підвищення ефективності та зменшення ризиків.
 • Залучення нових клієнтів: Багато компаній вимагають сертифікацію як умову співпраці. Це відкриває нові можливості для залучення клієнтів та ринків.
 • Зміцнення репутації: Сертифікація є свідченням вашого зобов’язання до високих стандартів та допомагає підтвердити вашу репутацію надійного партнера чи постачальника.

Обираючи акредитований орган для сертифікації, ви забезпечуєте найвищий рівень визнання та довіри у вашій галузі.

Що ви можете очікувати від нас?

Наші фахівці мають інноваційне мислення, що дозволяє нам вирішувати нестандартні завдання з максимальною швидкістю та зручністю.

Етапи сертифікації

ДСТУ ISO 45001:2019

Factum – це консалтингова компанія в області технічного регулювання продукції. Іншими словами, ми займаємось тим, що допомагаємо підприємцям підготувати продукцію до реалізації на ринку.

01

Подача заявки

02

Аналізування заявки

03

Створення програми аудиту

04

Планування аудиту

05

Проведення аудиту

06

Підготовка звіту про аудит

07

Рішення щодо сертифікації

08

Оформлення сертифікату та ліцензійної угоди