©Factum 2024. All rights reserved.
Меню

Легалізація вашої професійної діяльності

Factum ©2024

+38 (067) 256 87 44

Сертифікація ДСТУ ISO 26000:2019

Що таке ISO 26000?

ISO 26000 – це міжнародний несертифікаційний стандарт, розроблений Міжнародною організацією зі стандартизації (ISO), який стосується соціальної відповідальності організацій. Цей стандарт був прийнятий у 2010 році та називається «Настанови щодо соціальної відповідальності» ”

ISO 26000 визначає принципи та практики соціальної відповідальності для організацій, незалежно від їх розміру чи галузі. Стандарт включає в себе ряд тематичних областей, таких як корпоративне управління, права людини, виробничі відносини, середовище, добросусідство та розвиток.

Мета ISO 26000 полягає в тому, щоб надати організаціям практичні поради та рекомендації для впровадження соціальної відповідальності в їх стратегію та діяльність. Цей стандарт допомагає організаціям розуміти їхні соціальні та екологічні впливи та працювати над їх зменшенням, сприяючи сталому розвитку та взаємовигідним відносинам зі зацікавленими сторонами.

Кому підходить сертифікація за стандартом ISO 26000?

ISO 26000  надає рамки та рекомендації щодо соціальної відповідальності для організацій. Таким чином, будь-яка організація, незалежно від її розміру, галузі або типу діяльності, може взяти до уваги і використовувати принципи та рекомендації, щоб покращити свою соціальну відповідальність.

Застосування ISO 26000 може бути корисним для:

 1. Компаній та корпорацій: Здійснення соціально відповідальної бізнес-політики та практик.
 2. Малих та середніх підприємств: Допомога в розробці та впровадженні соціально відповідальних підходів.
 3. Громадських організацій: Використання як важливого ресурсу для вимог та оцінювання соціальної відповідальності підприємств.
 4. Державних установ: Забезпечення врахування соціальних вимог у політиках та діяльності.
 5. Інших зацікавлених сторін: Допомога всім сторонам участі в формуванні та підтримці соціально відповідальних практик.

Завдяки гнучкості та універсальності своїх рекомендацій, ISO 26000 може бути корисним інструментом для різних видів організацій, які прагнуть покращити свою соціальну відповідальність та взаємодіяти з різними зацікавленими сторонами.

Чим корисний стандарт ISO 26000 для моєї організації?

Стандарт ISO 26000 може мати декілька корисних аспектів для вашої організації, в залежності від її характеристик та мети. Ось кілька потенційних переваг:

 1. Підвищення соціальної відповідальності (СВ): Стандарт визначає принципи та практики соціальної відповідальності, що може сприяти розвитку та упровадженню соціально відповідальних стратегій і практик у вашій організації.
 2. Управління ризиками та можливостями: Використання ISO 26000 може допомогти ідентифікувати соціальні та етичні ризики для вашої організації, а також визначити можливості для поліпшення у сфері соціальної відповідальності.
 3. Покращення стосунків з зацікавленими сторонами: Стандарт акцентує на важливості взаємодії з різними зацікавленими сторонами, такими як клієнти, працівники, споживачі, громадські групи та інші. Це може сприяти покращенню взаємодії та забезпеченню більшого задоволення всіх сторін.
 4. Посилення репутації: Реалізація соціально відповідальних практик може поліпшити репутацію вашої організації в очах споживачів, партнерів та інших зацікавлених сторін.
 5. Відповідність законодавству та нормам: Використання ISO 26000 допомагає враховувати соціальні вимоги та норми, що може сприяти відповідності законодавству та міжнародним стандартам.
 6. Залучення та утримання талановитих співробітників: Спрямованість на соціальну відповідальність може впливати на підвищення залученості та задоволеності персоналу.

Враховуйте, що ефективність впровадження ISO 26000 залежитиме від конкретних умов та внутрішнього контексту вашої організації.

Хто має право проводити сертифікацію відповідно до ISO 26000?

На сьогоднішній день сертифікація в Україні є добровільною, але цей процес дозволяє зменшити ризики правових питань. Проведення добровільної сертифікації дозволяє вам активно дотримуватися всіх законодавчих вимог та уникати можливих санкцій. Вона збільшить довіру споживачів, підвищить конкурентоспроможність, поліпшить внутрішнє управління, та відкриє нові можливості на ринку

Сертифікація акредитованим органом є ключовим етапом для підтвердження відповідності вашої системи управління міжнародним стандартам.

Цей процес надає важливі переваги для вашого бізнесу, а саме:

 • Визнання світовим ринком: Сертифікація акредитованим органом вказує на високий ступінь довіри до вашої системи управління. Це робить ваш бізнес більш привабливим для міжнародних партнерів та клієнтів.
 • Зменшення ризиків правових питань: Проведення добровільної сертифікації дозволяє вам активно дотримуватися всіх законодавчих вимог та уникати можливих санкцій.
 • Підвищення ефективності: Процес сертифікації змушує оцінити та оптимізувати процеси в компанії, що може призвести до підвищення ефективності та зменшення ризиків.
 • Залучення нових клієнтів: Багато компаній вимагають сертифікацію як умову співпраці. Це відкриває нові можливості для залучення клієнтів та ринків.
 • Зміцнення репутації: Сертифікація є свідченням вашого зобов’язання до високих стандартів та допомагає підтвердити вашу репутацію надійного партнера чи постачальника.

Обираючи акредитований орган для сертифікації, ви забезпечуєте найвищий рівень визнання та довіри у вашій галузі..

Що ви можете очікувати від нас?

Наші фахівці мають інноваційне мислення, що дозволяє нам вирішувати нестандартні завдання з максимальною швидкістю та зручністю.

Етапи сертифікації

ДСТУ ISO 26000:2019

Factum – це консалтингова компанія в області технічного регулювання продукції. Іншими словами, ми займаємось тим, що допомагаємо підприємцям підготувати продукцію до реалізації на ринку.

01

Подача заявки

02

Аналізування заявки

03

Створення програми аудиту

04

Планування аудиту

05

Проведення аудиту

06

Підготовка звіту про аудит

07

Рішення щодо сертифікації

08

Оформлення сертифікату та ліцензійної угоди