©Factum 2024. All rights reserved.
Меню

Легалізація вашої професійної діяльності

Factum ©2024

+38 (067) 256 87 44

Сертифікація ДСТУ ISO 22000:2019

Що таке ISO 22000?

ISO 22000 – це міжнародний стандарт, розроблений Міжнародною організацією зі стандартизації (ISO), який визначає вимоги до систем управління безпечністю харчових продуктів. Цей стандарт спрямований на забезпечення безпеки харчових продуктів на всіх етапах харчового ланцюга, включаючи виробництво, переробку, розподіл, зберігання та обслуговування.

ISO 22000 базується на принципах системи управління якістю та включає елементи програми НАССР (HACCP – Hazard Analysis and Critical Control Points), що дозволяє ідентифікувати, оцінювати та контролювати ризики щодо безпеки харчових продуктів. Стандарт також враховує принципи доброї виробничої практики та інші ключові аспекти, які сприяють безпеці харчових продуктів.

Впровадження системи управління за стандартом ISO 22000 дозволяє організаціям довести свою здатність забезпечити безпеку харчових продуктів та здійснювати ефективне управління ризиками у харчовій ланцюгу.

Кому підходить сертифікація за стандартом ISO 22000?

Сертифікація за стандартом ISO 22000 підходить для різних типів організацій, які займаються виробництвом, обробкою, розподілом, зберіганням чи обслуговуванням харчових продуктів. Основна мета цього стандарту – забезпечити безпеку харчових продуктів на всіх етапах харчового ланцюга.

Ось кілька типів організацій, для яких сертифікація за ISO 22000 може бути корисною:

 • Виробники харчових продуктів: Компанії, які виробляють харчові продукти, можуть отримати сертифікат, щоб довести свою здатність забезпечувати безпеку продукції.
 • Обробники та переробники: Підприємства, які переробляють та обробляють харчові матеріали, також можуть отримати користь від сертифікації за ISO 22000.
 • Дистриб’ютори та роздрібні мережі:Компанії, що займаються розподілом та реалізацією харчових продуктів, можуть використовувати цей стандарт для підтвердження свого зобов’язання до безпеки продуктів.
 • Громадське харчування та ресторани: Установи громадського харчування можуть також бути сертифіковані, показуючи свою відданість безпеці харчових продуктів та дотримання стандартів.
 • Постачальники послуг та обладнання для харчової промисловості:Компанії, які надають послуги чи обладнання для харчової промисловості, також можуть вигідно використовувати цей стандарт для доведення якості та безпеки своїх продуктів чи послуг.
 • Виробники кормів призначених для тварин, з яких отримують харчові продукти та для домашніх тварин з яких не отримують харчові продукти.
 • Виробники пакувального матеріалу для харчових продуктів.
 • Виробники харчових та кормових добавок, вітамінів, мінералів, біокультур, приправ. ферментів та технологічних добавок.

Сертифікація за ISO 22000 допомагає покращити управління ризиками в харчовому ланцюгу та збільшити впевненість споживачів у безпеці продукції.

 

Чим корисний стандарт ISO 22000 для моєї організації?

Стандарт ISO 22000 може мати численні користі для вашої організації, особливо якщо вона працює в галузі харчової промисловості. Ось деякі з основних переваг, які може принести впровадження системи управління за ISO 22000:

 • Забезпечення безпеки харчових продуктів: ISO 22000 допомагає ідентифікувати, оцінювати та контролювати ризики, пов’язані з безпекою харчових продуктів. Це сприяє покращенню безпеки продукції та зменшенню можливості виникнення проблем з гігієною та безпекою.
 • Збільшення довіри споживачів: Сертифікація за ISO 22000 може служити підтвердженням вашої здатності забезпечувати безпеку та якість харчових продуктів. Це може позитивно вплинути на споживачів, підвищуючи їхнє довір’я до вашої продукції.
 • Покращення ефективності виробництва: Система управління за ISO 22000 спрямована на покращення процесів та управління ризиками. Це може призвести до зменшення відходів, оптимізації виробничих процесів та зниження витрат.
 • Відповідність законодавству: Впровадження стандарту ISO 22000 допомагає організації відповідати законодавчим вимогам та регуляціям, пов’язаним із безпекою харчових продуктів.
 • Підвищення конкурентоспроможності: Сертифікація за стандартом може бути конкурентною перевагою на ринку. Багато організацій та клієнтів може бути зацікавлено в співпраці з компанією, яка визначається високими стандартами безпеки та якості.
 • Покращення внутрішнього управління: Система управління за ISO 22000 допомагає впорядковувати процеси та ресурси в організації, забезпечуючи ефективне управління ризиками та ресурсами.

Загалом, впровадження системи управління за стандартом ISO 22000 може сприяти створенню безпечної та якісної харчової продукції, що в свою чергу може призвести до покращення репутації вашої організації та розширення бізнесу.

 

Хто має право проводити сертифікацію відповідно до ISO 22000?

На сьогоднішній день сертифікація в Україні є добровільною, але цей процес дозволяє зменшити ризики правових питань. Проведення добровільної сертифікації дозволяє вам активно дотримуватися всіх законодавчих вимог та уникати можливих санкцій. Вона збільшить довіру споживачів, підвищить конкурентоспроможність, поліпшить внутрішнє управління, та відкриє нові можливості на ринку

Сертифікація акредитованим органом є ключовим етапом для підтвердження відповідності вашої системи управління міжнародним стандартам.

Цей процес надає важливі переваги для вашого бізнесу, а саме:

 • Визнання світовим ринком: Сертифікація акредитованим органом вказує на високий ступінь довіри до вашої системи управління. Це робить ваш бізнес більш привабливим для міжнародних партнерів та клієнтів.
 • Зменшення ризиків правових питань: Проведення добровільної сертифікації дозволяє вам активно дотримуватися всіх законодавчих вимог та уникати можливих санкцій.
 • Підвищення ефективності: Процес сертифікації змушує оцінити та оптимізувати процеси в компанії, що може призвести до підвищення ефективності та зменшення ризиків.
 • Залучення нових клієнтів: Багато компаній вимагають сертифікацію як умову співпраці. Це відкриває нові можливості для залучення клієнтів та ринків.
 • Зміцнення репутації: Сертифікація є свідченням вашого зобов’язання до високих стандартів та допомагає підтвердити вашу репутацію надійного партнера чи постачальника.

Обираючи акредитований орган для сертифікації, ви забезпечуєте найвищий рівень визнання та довіри у вашій галузі.

Що ви можете очікувати від нас?

Наші фахівці мають інноваційне мислення, що дозволяє нам вирішувати нестандартні завдання з максимальною швидкістю та зручністю.

Етапи сертифікації

ДСТУ ISO 22000:2019

Factum – це консалтингова компанія в області технічного регулювання продукції. Іншими словами, ми займаємось тим, що допомагаємо підприємцям підготувати продукцію до реалізації на ринку.

01

Подача заявки

02

Аналізування заявки

03

Створення програми аудиту

04

Планування аудиту

05

Проведення аудиту

06

Підготовка звіту про аудит

07

Рішення щодо сертифікації

08

Оформлення сертифікату та ліцензійної угоди