©Factum 2024. All rights reserved.
Меню

Легалізація вашої професійної діяльності

Factum ©2024

+38 (067) 256 87 44

Сертифікація ДСТУ ISO 10012:2005

Що таке ISO 10012?

ISO 10012 – міжнародний стандарт, який визначає вимоги до процесів вимірювання та вимірювального обладнання. Офіційна назва цього стандарту – “ISO 10012:2003 – Measurement management systems – Requirements for measurement processes and measuring equipment”.

Основна мета ISO 10012 – створення системи управління вимірюваннями, яка дозволяє організаціям забезпечити точність та надійність своїх вимірювань. Стандарт містить вимоги до процесів вимірювань включаючи валідацію вимірювального обладнання, метрологічне підтвердження, визначення несприятливих умов, технічних вимог до вимірювального обладнання, контроль та моніторинг вимірювань.

ISO 10012 може бути корисним для підприємств, які мають високі вимоги до точності вимірювань у своїх процесах, наприклад, в сферах виробництва, тестування та дослідження. Система управління вимірюваннями також може бути корисна організаціям, що мають в своїй структурі лабораторіїї вимірювальні, випробувальні, виробничі або лабораторії контролю якості.

Кому підходить сертифікація за стандартом ISO 10012?

Сертифікація за стандартом ISO 10012 може бути корисною для різних видів організацій та підприємств, особливо тих, де вимірювання відіграють важливу роль у процесах виробництва, випробувань, контролю якості, досліджень чи інших сферах. Основні сфери застосування включають:

 • Виробництво і промисловість: Організації, які виробляють продукцію або проводять вимірювання у виробничих процесах, можуть отримати користь від сертифікації за ISO 10012 для забезпечення точності вимірювань та вдосконалення систем управління вимірюваннями.
 • Лабораторії та дослідницькі установи: Організації, які здійснюють вимірювання в наукових та дослідницьких цілях, можуть впроваджувати стандарт для забезпечення надійності та точності своїх вимірювань.
 • Сфера послуг: Компанії, що надають послуги з вимірювань, такі як калібрування вимірювального обладнання, також можуть вигідно використовувати стандарт для покращення якості своїх послуг та встановлення системи управління вимірюваннями.
 • Контроль якості: Організації, які мають важливий елемент контролю якості у своїх процесах, можуть використовувати стандарт для забезпечення відповідності та надійності вимірювань.

Сертифікація за стандартом ISO 10012 може виявитися особливо корисною для організацій, які хочуть підвищити ефективність своїх вимірювальних процесів та покращити якість управління в цій сфері.

Чим корисний стандарт ISO 10012 для моєї організації?

Стандарт ISO 10012 може бути корисним для вашої організації з кількох причин:

 • Підвищення точності вимірювань: Стандарт визначає вимоги до управління вимірюваннями, що допомагає вашій організації забезпечити точність та достовірність вимірювань. Це особливо важливо у виробничих процесах та при контролю якості.
 • Вдосконалення систем управління вимірюваннями: ISO 10012 допомагає впроваджувати систему управління вимірюваннями в організації, що сприяє ефективному використанню вимірювального обладнання та процесів вимірювання.
 • Відповідність міжнародним стандартам: Багато клієнтів, партнерів та ринків вимагають дотримання міжнародних стандартів. Сертифікація за ISO 10012 може допомогти вашій організації довести її здатність ефективного управління вимірюваннями на міжнародному рівні.
 • Покращення якості продукції та послуг: Забезпечення точних вимірювань сприяє підвищенню якості виробів чи послуг, що може призвести до задоволення клієнтів та підвищення конкурентоспроможності.
 • Ефективне використання вимірювального обладнання: Стандарт допомагає впроваджувати ефективні процедури калібрування, валідації та обслуговування вимірювального обладнання, що сприяє їх довготривалій та ефективній експлуатації.

Впровадження стандарту ISO 10012 може бути частиною стратегії вашої організації для підвищення якості, ефективності та відповідності міжнародним стандартам.

 

Хто має право проводити сертифікацію відповідно до ISO 10012?

На сьогоднішній день сертифікація в Україні є добровільною, але цей процес дозволяє зменшити ризики правових питань. Проведення добровільної сертифікації дозволяє вам активно дотримуватися всіх законодавчих вимог та уникати можливих санкцій. Вона збільшить довіру споживачів, підвищить конкурентоспроможність, поліпшить внутрішнє управління, та відкриє нові можливості на ринку.

Сертифікація акредитованим органом є ключовим етапом для підтвердження відповідності вашої системи управління міжнародним стандартам.

Цей процес надає важливі переваги для вашого бізнесу, а саме:

 • Визнання світовим ринком: Сертифікація акредитованим органом вказує на високий ступінь довіри до вашої системи управління. Це робить ваш бізнес більш привабливим для міжнародних партнерів та клієнтів.
 • Зменшення ризиків правових питань: Проведення добровільної сертифікації дозволяє вам активно дотримуватися всіх законодавчих вимог та уникати можливих санкцій.
 • Підвищення ефективності: Процес сертифікації змушує оцінити та оптимізувати процеси в компанії, що може призвести до підвищення ефективності та зменшення ризиків.
 • Залучення нових клієнтів: Багато компаній вимагають сертифікацію як умову співпраці. Це відкриває нові можливості для залучення клієнтів та ринків.
 • Зміцнення репутації: Сертифікація є свідченням вашого зобов’язання до високих стандартів та допомагає підтвердити вашу репутацію надійного партнера чи постачальника.

Обираючи акредитований орган для сертифікації, ви забезпечуєте найвищий рівень визнання та довіри у вашій галузі.

Що ви можете очікувати від нас?

Наші фахівці мають інноваційне мислення, що дозволяє нам вирішувати нестандартні завдання з максимальною швидкістю та зручністю.

Етапи сертифікації

ДСТУ ISO 10012:2005

Factum – це консалтингова компанія в області технічного регулювання продукції. Іншими словами, ми займаємось тим, що допомагаємо підприємцям підготувати продукцію до реалізації на ринку.

01

Подача заявки

02

Аналізування заявки

03

Створення програми аудиту

04

Планування аудиту

05

Проведення аудиту

06

Підготовка звіту про аудит

07

Рішення щодо сертифікації

08

Оформлення сертифікату та ліцензійної угоди